FERRATY PRO ZAČÁTEČNÍKY

Jednodenní kurzy pro začínající ferratisty
Základní jednodenní ferratový kurz pro začátečníky, VÍR
(vhodné i pro děti)

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Na dvou (třech) jednoduchých "rodinných" ferratách (a třetí těžší na závěr, když nám to půjde) uprostřed krásné Vysočiny se naučíme základy bezpečného pohybu po feratách, správné ustrojení do sedacího úvazku, výhody prsního úvazku, vyvázání, zkompletování ferratového setu. Naučíme se používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění, základní techniky pohybu a efektivního lezení... a všechny tři ferraty si plnohodnotně prolezeme. Vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá záchrana druhými i sebezáchrana po případném uklouznutí. Zorientujeme se ve stupnici obtížnosti ferrat. Povíme si o nosnostech materiálů, nejčastějších chybách, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... Povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly...
Zvládneme se naučit vše nutné pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH.

První dvě ferraty - "Ledová stěna" a "Jezerní stěna" - mají obtížnost B/C, jsou hravé a zábavné (mostky atd) a zvládne je opravdu každý, děti už od výšky 110cm, samozřejmně s dopomocí instruktora a dojištěním lanem (děti lehčí 40kg jsou jištení extra lanem po celou dobu lezení, pro eliminaci jakéhokoliv pádu).
Třetí ferrata - "Vysoká vyhlídka" - je krátký bonusový bonbónek těžší obtížnosti C, který si vylezeme na závěr, když nám to půjde :-)

Vše samozřejmě s ohledem na zábavu, škola hrou, hlavně nenudit děti :-D

To vše v komorní skupině 6 osob (15 až 99 let), nebo rodiny s dětmi (6 až 14 let) max 8 osob (4 dospělí + max 4 děti).
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

Program: sraz 10:00 na parkovišti před dolní ferratou ve Víru (mapa zde). Seznámení s teorií, metodika, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 6ti hodinách prolezeme s přestávkou na oběd všechny 3 ferraty, lanový most, kramle i žebříky, vše se naučíme a kolem 16hod kurz ukončíme.

Cena kurzu: 1 400,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena + doprava.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá vázací smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových začátků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup na ferraty 100,- Kč/os. Platí se hotově při zahájení kurzu, organizátor předává provozovateli ferrat před započetím lezení. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty jsou jednoduché a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud o nějakém připojištění i přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny: Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

REZERVUJTE si termín v kalendáři

Pro přehlednější náhled termínů si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu > např.: FERRATY, Vír.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).