FERRATY SLOVENSKO - Malá Fatra

Jednodenní ferratová turistika pro mírně pokročilé.
JEDNODENNÍ TURISTIKA S FERRATOU - Malá Fatra
Ferrata HZS, Martinské Hole (možno i s dětmi 10+)

Pro mírně pokročilé nebo i začínající ferratisty, kteří již vědí co a jak, ale mají třeba trochu problémy s výškami a se strachem z nich - ideální v návaznosti na základní kurz ve Víru. V pohodově dojezdové vzdálenosti kousek za hranicemi Slovenska, se nachází pohoří Lučanská Malá Fatra s romantickým Pivovarským potokem se spoustou peřejek, vodopádů, kaskád, mostků... a také relativně jednoduchou ferratou s volitelnou obtížností A/B - C. Ferrata vede v horní části koryta potoka překrásnou přírodou, avšak bez zbytečně exponovaných a strach nahánějících vzdušných pasáží. Ale nenechme se ukolébat, pořád jde o hodnotný a adrenalinový sportovní výkon! Než vystoupáme k vrcholovému kříži (1213 m.n.m.), zdoláme přes 700 výškových metrů (a do hospody ještě o 80 navíc), nespočet žebříčků a mostků, i dva lanové, dva vodopády a miliardu ostružin. Vhodné i pro rodiny s odrostlejšími dětmi, tak od 10 let. Menší caparty nedoporučuju, prvky ferraty jsou občas dál od sebe a i samotný nástup a pochod roklí potoka je poměrně výživný. Ale i dobrodružný, větší děti obrovsky baví. Závěrečný výhled z Martinských Holí je třešinka na dortu. Celý výlet (turistika/nástup/sestup + ferrata) je cca 12 km, na 5-6 hodin pro průměrně zdatné.

To vše ve skupině 6 osob (15 až 99 let), popřípadě rodina s dětmi (10 až 14 let) max 8 osob (4 dospělí + max 4 děti).

Program:
• 7:00 hromadný odjezd "minibusem" (VW Sharan) z Ostravy, nebo
• 8:50 sraz na nádraží v Martine (v případě individuální dopravy)
• 9:00 nabalení, nástup na túru k ferratě HZS Martinské Hole
• výstup cca hodinu a půl překrásnou přírodou, 3 km pod ferratu
• 11:00 cca jsme u ferraty, vystrojení, proškolení, nástup do ferraty
• ferrata je cca 1 km, 300m výškových, na hodinu pohodového lezení, v horní části je rozdělená na dvě části, lehčí B a těžší C kolem vodopádů
• 12:00 jsme nahoře, svačina, oběd... nebo kdekoliv po cestě kde se bude líbit
• nahoře je bufet i Chata na Martinských Holiach, možnost občerstvení
• 13:00-14:00 vyrážíme na sestup zpět příjemnou turistickou cestou, cca 7 km. Za dvě hodiny max! zpět u auta.
• 16:00 cca sedáme do auta (nebo se loučíme) a vyrážíme k ČR
• 18-19:00 cca zpět Ostrava

✔️Tip: nemusíte řešit dopravu, pohodlná spolujízda z Ostravy a zpět

Cena: 1 700,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí standardní cena.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá smyce, přilba, karabiny, lano pro dojištění, atd), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových zážitků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: spolujízdu z Ostravy a zpět (příspěvek 200,- Kč/os), konzumace občerstvení v restauraci. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (ferraty). Pokud vlastní pojištení nemáte a chcete poradit, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny: Nevyhovují? Můžete jen o víkendu? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

REZERVUJTE si termín v kalendáři

Pro přehlednější náhled termínů si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu > např.: FERRATY, Slovensko.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).