SKIALPY PRO ZAČÁTEČNÍKY

Jednodenní úvod do krás skialpinismu a skitouringu
Jednodenní kurz skialpinismu pro začátečníky
Lysá hora, Beskydy

Jednodenní kurz skialpinismu může být pro úplné začátečníky, ale taky nemusí. Třeba už jste skialpy zkusili, Lysá vás láká, ale sami si ještě netroufáte... Tak pojďme spolu, s doprovodem horského průvodce a instruktora lyžování, ukážem si ty nejčastější fígly jak na to, ukážem si kudy a jak nejlépe... a věřte, že nezabloudíme ;-)

Zaměříme se na zvládnutí základních dovedností techniky výstupů i sjezdů, bezpečnosti v horách, teorie lavinové prevence a záchrany.

Jediná podmínka účasti je alespoň základní umění lyžovat. I když sjíždět budeme po velmi pozvolné a široké vysněžené cestě bez stromů, je potřeba umět alespoň zastavit :-)

To vše ve skupině max 6 osob (15 až 99 let).

Program: odjezd 9:00 z Ostravy, naším minibusem. V 9:50 jsme na místě (parkoviště Zlatník, Krásná - možno též individuální doprava, pak sraz 9:50 na parkovišti). Seznámení s teorií, vystrojení, zahájení tůry. V následujících 2-3 hodinách velmi pohodovým tempem (lze zvládnout za 1,5 hod) vystoupáme nejschůdnější trasou na vrchol Lysé hory. Nahoře jsou restaurace - zasloužené pivko, čaj, přestávka na oběd. Kolem 14 hod se vydáme na sjezd dolů, nejpozději v 15 hod vyrážíme na cestu domů... a kolem 16 hod se rozloučíme.

Tip: neřešíte dopravu, pohodlná spolujízda z Ostravy a zpět

Cena akce:

  • všední den = 1400,- Kč/osoba
  • víkendový den = 1500,- Kč/osoba

* Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

V ceně: služby horského průvodce a lyžařského instruktora, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu akce. Instruktáž skialpového a lavinového vybavení. Spolujízda z Ostravy a zpět. Zapůjčení helmy zdarma.

Cena nezahrnuje:

  • Zapůjčení skialpové výbavy (lyže, pásy, boty, hůlky)
  • Občerstvení v restauraci
  • Cena nezahrnuje sportovní, cestovní, ani jakékoliv jiné pojištění - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (skialpy). Pokud vlastní pojištení nemáte a chcete poradit, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

✔️Zapůjčení skialpové výbavy: komplet set 500,- Kč/osoba/všední den, 850,- Kč/osoba/víkendový den.
Zapůjčení je nutno řešit předem (velikosti atd), zařídím pro Vás v půjčovně v Ostravě, vyzvednu a dovezu.

(Podmínky zapůjčení, záloha, trefení velikosti atd... je vymyšlené, ptejte se :-)

Termíny:

  • V podstatě kdykoliv. Samozřejmě v zimě :-)
  • V kalendáři si vyberte den, který je k dispozici a kdy máte čas a chuť.

REZERVUJTE si termín v kalendáři

Pro přehlednější náhled termínů si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu > např.: SKIALPY, Beskydy.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).